Güvenilir Alışveriş ve Hızlı Kargo

Kapat

Atron Kombi F05 Arıza Kodu Gösteriyor Kombinin Hangi Parçası Arı


Demirdöküm Atron Kombi Ekranında F05 Arıza Kodu Gösteriyor

Demirdöküm atron kombi f05 arıza kodu: Olası arızalı parçalar Elektronik Anakart, Fan Motoru, Prosestat. Saydığımız bu 3 parçadan biri arızalı ve kombiniz çalışma prensibine göre bir sonraki adıma geçebilmesi için, oluşan bu arızanın giderimesi gerekiyor. Atron kombi dijital ekranında f05 hata kodu gözüktüğünde kombiniz baca emniyet ile alakalı bir arızanın oluştuğunu size bildirmektedir. Oluşan bu arıza baca ile alakalı olduğu için kombi kullanıcının kullanım sıcak suyu ve kış modu taleplerine cevap vermez. Demirdöküm atron kombi f05 arıza kodu cihazda oluşan arıza giderilmeden sürekli bu hata kodunu vermeye devam edecektir. 

F05 Arıza Kodu Hangi Parça Arızalı Nasıl Anlaşılır

Atron kombi f05 hata kodu gösteriyorsa ilk başta çalışma sıralmasına göre hangi parçanın arızalı olduğunu öğrenmemiz lazım. 

Atron Kombi Elektronik Anakart Sağlamlık Testi: Kombi Sigortadan kapatılır ve ön panelde bulunan kalorifer ve kullanım sıcak su potansları ayar düğmeleri tamamen kapatılır. Kombinizin ön panelinde bulunan bu iki ayar düğmesi kapalı olmasına rağmen kombinin sigortasını açtığınızda, kombinizin fan motoru devreye giriyorsa Kombinizin anakartı arızalı demektir

Atron Kombi Elektronik Anakart ve Fan Motoru Sağlamlık Testi: Yukarıdaki işlemi yaptınız ve fan motoru devreye girmedi ve kombi hiç bir tepki vermedi, bundan sonraki adım fan motorunun ve elektronik kartın ikisinin birden testi. Bu aşamada kombinin içinde bulunan atık gaz fan motorunun pervanesinin dönmesini kontrol etmek. Dikkat Bu Aşamada sigortanın kapalı olması gerekiyor. Fan motorunun bobini soğutmak için kullanılan pervanesini hareket ettirerek fan motorunun kilitlenme yada sıkışık olma durumunu kontrol etmeniz gerekir, bunu bir tornavida yardımı yapabilirsiniz bu çarkı tornavidanın ucu ile dönüp dönmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu kontrolden sonra fan motorunuz sıkışmış ise fan motorunuz arızalıdır.

Fan motorunuz gayet güzel dönüyor ve görünürde hiç bir sıkıntı gözükmüyorsa. Cihazın içinde bulunan hiç bir yere dokunmadan elektrik uçlarına kesinlikle müdahale etmeden cihazın sigortasını açıp ve ön panel üzerinde bulunan sıcak su ve kalorifer düğmelerinden talep oluşturmak. Sıcak su ayar düğmesini açın ve daha sonra Kalorifer konumunu 50 Derece gibi bir konuma getirip bekleyin. Kombiniz siz talep oluşturduktan son fan motorunu devreye alıyor mu? Kombiniz fan motorunu devreye alıyor ve dönmesini sağlıyorsa ve belli bir süre 3-5 saniye sonra f05 hatası veriyorsa Prosetat Arızalıdır. Fan Motorunuz Dönmüyorsa Elektronik Anakartınız Arızalıdır


Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

One Yedek Parça © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır